piątek, 13 kwietnia 2012

Spróbuj pomyśleć - dr Zbigniew Hałat

Tym razem  wklejam felieton dra Zbigniewa Hałata. Sądzę, że warto go przeczytać.

Szczęść Boże!
 Opierając się na doniesieniach rosyjskiej dziennika "Maskovskije Novosti", można powiedzieć, że z szafy wypadł trup. Trup zaufania Polaków w sprawiedliwe traktowanie nas przez Europę i instytucje przez Europę wyłonione w celu umacniania wartości europejskich. Gdyby Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rzeczywiście uznał brak odpowiedzialności Rosji za wymordowanie w lesie katyńskim wielu tysięcy polskich oficerów strzałem w tył głowy, natychmiast należałoby przeprowadzić ogólnonarodową debatę Polaków z kraju i zagranicy celem zdefiniowania polskiej racji stanu w gwałtownie zmienionych tym wyrokiem warunkach jej realizacji.
Poszukiwanie sojuszników staje się sprawą coraz bardziej palącą, gdyż już nie tylko władza wykonawcza Unii Europejskiej, w postaci Komisji Europejskiej, nakłada na Polskę rujnujące naszą gospodarkę kontrybucje pod urojonym i wyszydzonym przez niezależną od polityków naukę pretekstem wielkiego udziału Polski w psuciu powietrza na świecie. Już nie tylko władza ustawodawcza Unii Europejskiej, w postaci Parlamentu Europejskiego, nie potępia partii i rządu Tuska za łamanie unijnych traktatów dotyczących bezpieczeństwa żywności na jednolitym wspólnym rynku europejskim, zabezpieczenia chorych na raka w leki niezbędne do ratowania życia, ochrony obywateli przed rażącą dyskryminacją w sprawie dostępu Telewizji TRWAM do multiplexu oraz przed mową nienawiści poniżającą osoby nie popierające rządu, prowokującą do zbrodni na tle politycznym - od zamordowania Marka Rosiaka, działacza PiS w Łodzi po zbrodnię stanu pod Smoleńskiem - i usprawiedliwiającą prześladowania przeciwników establishmentu w pracy, szkole, miejscu zamieszkania i na płaszczyźnie medialnej.
Tych przejawów gwałcenia wartości europejskich w Polsce czujne oczy i uszy europarlamentarzystów nie dostrzegają. Nie reagują oni na niezwykle drastyczne i przypominające praktyki brunatnej i czerwonej dyktatury zachowania o charakterze die brutale Gewalt, brutalnej przemocy zapowiedzianej przez Hitlera w "Mein Kampf" i już po paru latach obowiązującej jako państwowa doktryna Niemiec. Wprawdzie Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu jest wyłącznie organem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka a nie Unii Europejskiej, tak jak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to jednak jego sędziowie, wraz z wiceprzewodniczącym prof. Lechem Garlickim z Polski, reprezentują ogólnoeuropejskie pojęcie sprawiedliwości, a ich wyroki wyznaczają ogólnoeuropejskie standardy sprawiedliwości. W Europie jako całości, włącznie z wszystkimi państwami członkowskimi Unii Europejskiej, z Rosją, Gruzją, Islandią, Turcją, Szwajcarią, San Marino i Andorrą. A więc gdyby zgodnie z ogólnoeuropejskim standardem sprawiedliwości uszło Rosji płazem wymordowanie strzałem w tył głowy tysięcy polskich jeńców wojennych, należałoby rozstać się z mrzonkami o wartościach europejskich, jakoby stanowiących dla nas gwarancje, że historia w zakresie ludobójstwa Polaków więcej się nie powtórzy. Niedawne akty ludobójstwa na Bałkanach też nie były wcześniej zapowiadane. A co będzie, jeżeli polityka depopulacyjna Tuska nie wystarczy, aby szybko zaspokoić roszczenia terytorialne do 1/3 Państwa Polskiego ze strony członków partii sprawującej władzę w Niemczech i cele mało już skrywanej kolonizacji pod kryptonimem "Powrót"?
Dla wszystkich na świecie, nawet dla obecnej administracji amerykańskiej, jest jasne, że pępek świata, już dawno stracony przez Europę na rzecz USA, coraz szybciej przesuwa się w kierunku Chin. Być może właśnie Chiny, mocarstwo pod wieloma względami cieszące się największymi sukcesami, z demograficznym - czyli tym najbardziej wyrazistym w kategoriach biologicznych - na czele, silnie związane z nami gospodarczo i politycznie zapewnią Polsce wyższy poziom bezpieczeństwa niż coraz bardziej kompromitujące się wartości europejskie, czy też północnoatlantyckie na poziomie Obamy.
Wartości chińskie przewidują na przykład wyrok śmierci za narażenie konsumentów na utratę zdrowia i życia w wyniku wprowadzania do obrotu żywności szkodliwej dla zdrowia. Za skandal z melaminą z roku 2008 zapadły trzy wyroki śmierci, jeden zawieszono, trzy - dożywotniego i dwa - 15-letniego więzienia. To wszystko na tle oszacowanej liczby 300 tysięcy ofiar ich zbrodniczej działalności, w tym wielu przypadków zgonów niemowląt z powodu uszkodzenia nerek i niedożywienia.
A jak wygląda zastosowanie w analogicznej - o ile nie groźniejszej - sprawie wartości europejskich przez Tuska oraz jego urzędników i popleczników? Kilkanaście lat wprowadzania do obrotu jako środka spożywczego odpadu z fabryki chlorku winylu laureat nagrody Karola Wielkiego uznał za nieważne, między innymi z powodu niewielkich stężeń domieszek, tych akurat, które spodobało się badać. Na straży wartości europejskich i w obronie konsumentów Unii Europejskiej stanęli Czesi. W Wielkim Tygodniu 2012 tematem numer jeden mediów Republiki Czeskiej stał się wielki skandal solny w Polsce. Minister Rolnictwa Petr Bendl uznał podejście Polski jako "skandaliczne naruszenie przepisów europejskich" i chce prosić o interwencję Johna Dalli, komisarza europejskiego ds. zdrowia publicznego i ochrony konsumentów, zaś dyrektor Państwowej Służby Weterynaryjnej (SVS) Milan Malena zapowiedział przyjazd do Polski grupy ekspertów, której przewodzi wiceminister rolnictwa, Martin Hlaváček, "aby uzyskać od Polaków informacje o stosowaniu soli technicznej w ich zakładach przetwórczych, które eksportują produkty do krajów członkowskich UE, w tym do Republiki Czeskiej".
Oby ta grupa nie zajechała na Podlasie. Tam bowiem, jak donosi "Słowo Podlasia", 10 -14. kwietnia, 2012 "Z kranów leci woda z robakami": "Kilkumilimetrowe, wijące się robaki pojawiły się w bieżącej wodzie już po raz trzeci. Wstępna ocena specjalistów z Katowic zakłada, że mogą to być larwy meszek. Według bialskiego sanepidu na tyle niegroźne, że wodę można pić nawet bez przegotowania. Kto jednak dobrowolnie chciałby pić wodę z robakami? - pyta "Słowo Podlasia".

Z Panem Bogiem
dr Zbigniew Hałat

2 komentarze:

 1. Ważny tekst, dzięki za jego zamieszczenie.

  Gdyby ta info z ruskiego dziennika się potwierdziła... Po prostu brak słów.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj R.,

  Ja też z nadzieją czekam na werdykt Trybunału, z nadzieją, że info z ruskiego dziennika się nie potwierdzi.
  Przez tyle lat usiłowano zatrzeć pamięć o tej zbrodni gdyż bano się ZSRR. Tym razem winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń