sobota, 10 grudnia 2011

Wojciech Sumliński w Białymstoku 6.12. 2011

Z powodu awarii mojego komputera notka ta ukazuje się dopiero dzisiaj.

W ramach naszych otwartych spotkań, które odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, gościliśmy na wieczorze autorskim dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego.

Spotkanie było połączone z promocją jego najnowszej książki pt. „Z mocy bezprawia. Triller, który napisało życie".

Książka, którą każdy Polak musi przeczytać.


Wojciech Sumliński (ur. 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut”. Autor książki „Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP a także książki „Kto naprawdę go zabił?”. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus”, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.
Książka „Z mocy bezprawia. Triller, który napisało życie”, to opowieść o wielomiesięcznej inwigilacji przez służby specjalne III RP dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, jego bliskich i przyjaciół. Autor bez ogródek odsłania sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie, pisze o wielkich korporacjach i fundacjach, których jedynym celem było wyłudzenie z kasy publicznej setek milionów złotych, o rosyjskich i ukraińskich zabójcach, którzy za miejsce swych spotkań obrali polski Sejm, o tajnych interesach ludzi Wojskowej Służby Informacyjnej i o ich wpływie na losy poszczególnych osób i całego kraju. Przy okazji Sumliński ujawnia prawie nikomu nieznane kulisy najgłośniejszej a zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni politycznej PRL – zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki.

2 komentarze:

 1. Poślizg wcale nie taki duży :)
  Cieszę się, że sprzęt już sprawny.
  Z chęcią obejrzę - dzięki.

  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. R., dzięki:)
  W przygotowaniu - reportaż ze spotkania z Cenckiewiczem.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń